Versmondó versenyeink eredményei

VERSMONDÓ VERSENY

2007 óta minden év december elejére szavalóversenyt hirdetünk a Honvédelmi Minisztériumban és Magyar Honvédségben szolgáló katonák, kormánytisztviselők és közalkalmazottak 11-15 éves korú gyermekeinek.

A verseny első helyezettje meghívást kap a honvédségnél szolgálatot teljesítő szülővel együtt a következő évi Nemzetközi Katonai Zarándoklatra a franciaországi Lourdes-ba.

A második és harmadik helyezett térítésmentes részvételt nyer a következő évi Környezet- és természetvédelmi Gyermektáborba.

 

2017

Kötelező vers: Arany János egyik költeménye az alábbiak közül:  Tetemre hívás; V. László; Elégia; Él-e még az Isten.

Válaszható költemények az alábbi dalok közül: versek: Bereményi Géza: Nagy utazás, Bódi László: Csak az emlék marad; Adj erőt és adj időt; Ha itt lennél velem; Ég és föld között, Bródy János: Ha én rózsa volnék; A Kárpáthyék lánya; Szállj fel szabad madár, Cserháti István-Csiga Sándor: A zöld, a bíbor és a fekete, Demjén Ferenc: Jöjj vissza vándor; Várj míg felkel majd a nap, Horváth Attila: Ahol a lusta folyó; Vigyázz magadra fiam; Maradj velem, Horváth Attila - S.Nagy István: Ha Volna Két Életem, Koltay Gábor: Hol vannak a vitézek, Koltay Gergely: Kell még egy szó, Kovács Ákos: Minden egyszerű dalban; A katona imája; Hello; Keresem az utam; Nagyvárosi angyal; Megváltó, Krulik Zoltán: Katona sirató, Lukács László: Múlik, Nyerges Attila: Nélküled; Harminc; A dolog, Spielmann Erika: Vándor, Varga Mihály: Európa.

I. helyezett:  HAJNAL Frida (Arany János: Él-e még az Isten?; Bereményi Géza: Nagy utazás).

II. helyezett: KLEMENT Emese  (Arany János: V. László; Kovács Ákos: A katona imája).  

III. helyezett:  VASS Viola  (Arany János: Tetemre hívás; Kovács Ákos: A katona imája). 

Vargha Tamás HM parlamenti államtitkár különdíja: UDVARI Nina (Arany János: Él-e még az Isten; Bereményi Géza: Nagy utazás).

Dr. Benkő Tibor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnök különdíja: FÖLDVÁRY Katalin  (Arany János: Tetemre hívás; Nyerges Attila: Nélküled).

Baráth Ernő dandártábornok, MH Budapest Helyőrség Dandár parancsnok különdíjai: NÉMETH Lilla (Arany János: Tetemre hívás; Koltay Gergely: Kell még egy szó), DEMJÉN Laura, BOCSI Noel (Arany János: Él-e még az Isten; Nyerges Attila: Nélküled),  SERES Csenge (Arany János: Elégia; Cserháti István – Csiga Sándor: A zöld, a bíbor és a fekete).

Bíró László katolikus tábori püspök különdíja: FUTÓ Zsófia (Arany János: Elégia; Nyerges Attila: Nélküled).

A zsűri tagjai: Vargha Tamás HM parlamenti államtitkár, a zsűri elnöke, Kovács Gábor Dénes színészpedagógus, színház- és drámaelmélet tanár, Bozó Tibor dandártábornok, MH AA parancsnok, Bíró László katolikus tábori püspök.

A versenyre jelentkezettek: Benkő Dániel Balázs, Bocsi Noel, Demjén Laura, Földváry Katalin, Futó Zsófia, György Johanna, Hajnal Frida, Kiss Bence, Klement Emese, Kocsis Lili Jusztina, Kovács Abigél Annamária, Kovács Alexa Viktória, Méri dávis Márk, Mohos Dávid, Murinkó Kevin György, Németh Lilla,  Sebestyén Csele Bendegúz, Seilinger Fanni, Seres Csenge, Süle Eliza, Udvari Nina, Vass Viola.

 

2016

Kötelező vers: Sumonyi Papp Zoltán: A szeretet himnusza

Válaszható versek: Tollas Tibor: Túlélők; Márai Sándor: Mennyből az angyal; Tóth Bálint: Magyar litánia; Tóth Bálint: Vigyázzatok az éjszakára; Gérecz Attila: Karácsonyi ének a börtönben; Illyés Gyula: Egy mondat a zsarnokságról; Kozma László: 1956. November 7., Jókai Anna: Krónikásének – részlet; Devecseri Gábor: Láttam hamuszín arcotok; Szabó Lőrinc: Meglepetések – részlet; Tánczos Katalin: Az én Miatyánkom, Túrmezei Erzsébet: Légy Krisztushordozó!; Szentgyörgyi Albert: Psalmus Humanus – részlet; Csukás István: Istenke, vedd térdedre édesanyámat; Nemes Nagy Ágnes: Kiáltva;

I. helyezett: JELEN Bálint Balázs (választott vers: Devecseri Gábor: Láttam hamuszín arcotok)

II. helyezett: KISS Gergő (választott vers: Gérecz Attila: Karácsonyi ének a börtönben)

III. helyezett: MITSCH Bálint Márk (választott vers: Devecseri Gábor: Láttam hamuszín arcotok)

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: KISS Gergő

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: MITSCH Bálint Márk

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: BAUKÓ Attila 

A ZSŰRI TAGJAI: Vargha Tamás HM parlamenti államtitkár, Bíró László katolikus tábori püspök, Bozó Tibor dandártábornok, MH AA parancsnok, Kovács Gábor Dénes magyar-esztétika szakos tanár, színészpedagógus, Takács Tamás alezredes, kiemelt vezető tábori lelkész.

 

2015

Kötelező vers: Mécs László: Fényt hagyni magunk után!

Válaszható versek: Reményik Sándor: Kegyelem; Egy lélek állt...; Akarom; Zászlószentelés; És a szívem is elhagyott engem; Toll és ecset; hivatás közben; Mikor ünnepet ül...; Mécs László: A gyermek játszani akart; A királyfi három bánata; A mesterek utcájában; Vád- és védőbeszéd; Verni kezdem az aranyhidat; A csend völgyében; Szentségtartó.

I. helyezett: GARAI Gábor (választott vers: Reményik Sándor: És a szívem is elhagyott engem)

II. helyezett: KISS Gergő (választott vers: Reményik Sándor: Kegyelem)

III. helyezett: MITSCH Bálint Márk (választott vers: Reményik Sándor: Egy lélek állt...)

Honvédelmi Miniszter különdíja:  JELEN Bálint Balázs  (választott vers: Reményik Sándor: Akarom)

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: KLEMENT Emese  (választott vers: Reményik Sándor: Akarom)

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: FORGÁCS Viktória Lilla (választott vers: Mécs László: A királyfi három bánata)

A zsűri tagjai: Kun Szabó István vezérőrnagy, HM Társadalmi Kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, Bozó Tibor dandártábornok, az MH Altiszti Akadémai parancsnoka, Bíró László tábori püspök, Kovács Gábor Dénes magyar-esztétika szakos tanár, a GNM Színitanoda szakmai vezetője, Körtvélyessy Zsolt Jászai Mari-díjas, érdemes művész, színművész, Takács Tamás alezredes, HM KTP kiemelt vezető tábori lelkész.

 

2014

Kötelező vers: Szent Pál apostol szeretet himnusza

Válaszható versek: Ady Endre: Imádság háború után; Mag hó alatt;, Krónikás ének 1918-ból; Ember az embertelenségben; Emlékezés egy nyár éjszakára; Nótázó vén bakák, Albert Ferenc: Üzenet a honvédőknek; Doberdó;  Doberdói ballada, Babits Mihály: Fiatal katona; Miatyánk; Zsoltár gyermekhangra, Gyóni Géza: Csak egy éjszakára... Gyurkovics Tibor: Nemzet  Juhász Gyula: Csodálatos napok…; Honvédemlék; Menetszázad; Karácsonyi köszöntés; Az ismeretlen katona, Kosztolányi Dezső: Öcsém Mécs László: A hős Móra Ferenc: Az lesz csak a nap...; Mikor elmentek..., Peterdi Andor: A magyar faluk… Reményik Sándor: Egy tollvonás; A katonák Sík Sándor: Jó nekem, Uram Somogyváry Gyula: Anyám; Ha odaér...; A Doberdói Mária; Az utolsó halott Tóth Árpád: Elégia egy elesett fiú emlékére; Elégia egy rekettyebokorhoz; Katonasír Vihar Béla: Látomás Przemyslben; Egy katona megy a hóban.

Résztvevők: Bodó Benedek, Baukó Attila, Garai Gábor, Jelen Bálint Balázs,  Mitsch Bálint Márk, Grosics András, Szabó Orsolya,  Polgár Kincső

I. helyezett: SZABÓ Orsolya

II. helyezett: JELEN Bálint Balázs

III. helyezett: BAUKÓ Attila

HM Társadalmi Kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár különdíja: POLGÁR Kincső

Katonai Ordinárius különdíja: GARAI Gábor

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: MITSCH Bálint

A zsűri tagjai: Kun Szabó István vezérőrnagy, HM Társadalmi Kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, Bíró László tábori püspök, Kovács Gábor Dénes magyar-esztétika szakos tanár GNM Színitanoda szakmai vezetője, Körtvélyessy Zsolt színművész, Takács Tamás alezredes, HM KTP kiemelt vezető tábori lelkész.

 

2013

Az első forduló választható versei: Weöres Sándor: Tündér; Buba éneke; Csiribiri; Déli felhők; Galagonya; Majomország; Sehallselát Dömötör; Suttoga fenyves; Száncsengő.

A második forduló választható versei: Dsida Jenő: Tekintet nélkül; Édesanyám keze; Hálaadás Füst Milán: Mojzes bucsúja; Illyés Gyula: Ady estéje Jékely Zoltán: Az én országom; Karinthy Frigyes: Előszó Kosztolányi Dezső: Akarsz-e játszani Kölcsey Ferenc: A nyúgalomhoz; Rákóczi hajh Páskándi Géza: Zenélő ábécé Rónay Görgy: Nyári zenekar; Betlehem; Fiamhoz Sík Sándor: Ember; Megértettem, hogy kenyérnek születtem; Embertelenül ember; Gonosz emberek; Győzöd-e még?; Kérdések felelet nélkül Weöres Sándor: Öregek; Hazatérés; Vonj sugaradba; Nem szándékom.

Résztvevők: Bárány Péter András, Garai Gábor Imre, Grosics András, Jelen Bálint Balázs, Klement Emese, Mitsch Bálint Márk, Oláh Enikő, Polgár Kincső, Sebestyén Flóra, Szabó Orsolya, Tóth Rea Rebeka

I. helyezett: BÁRÁNY Péter András (Weöres Sándor Majomország;Öregek)

II. helyezett: OLÁH Enikő (Weöres Sándor Sehallselát Dömötör; Hazatérés)

III. helyezett: SZABÓ Orsolya (Weöres Sándor Buba éneke Dsida Jenő: Édesanyám keze) 

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: JELEN Bálint Balázs

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: KLEMENT Emese

Katonai Ordinárius különdíja: MITSCH Bálint Balázs

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: GROSICS András

A zsűri tagjai: Vargha Tamás HM parlamenti államtitkár, Bíró László tábori püspök, Bozó Tibor dandártábornok, HM HVK Kiképzési Csoportfőnökség csoportfőnök, Kovács Gábor Dénes magyar-esztétika szakos tanár, GNM Színitanoda szakmai vezetője, Takács Tamás alezredes, HM KTP kiemelt vezető tábori lelkész.

 

2012

Az első forduló választható versei:  József Attila: Thomas Mann üdvözlése; Hazám;, Kölcsey Ferenc: Himnusz,  Mécs László: Vád- és védőbeszéd,  Pilinszky János: Apokrif

A második fordulóban: a szavaló kedvenc verse

Résztvevők: Gera Márton, Szabó  Veronika, Garai Renáta, Lórincz Botond, Gyuricza Ágnes, Oláh Enikő, Sikari-Kovács Laura, Horváth Péter, Szabó Orsolya, Kátai Beatrix,  Boksay Kata, Kohut Zsóka Tekla, Haid Anna,  Tőth Luca, Grosics András,  Tóth Rea Rebeka , Szabó Rózsa, Csajbók Máté, Klement Emese,  Murinkó Kevin György,  Szécsi Enikő

11-16 éves kategóriában:

1. helyezett: KÁTAI Beatrix (Sík Sándor: Hiszek)

2. helyezett: LŐRINCZ Botond (Arany János: Letészem a lantot)

3. helyezett: OLÁH Enikő (Reményik Sándor: Eredj, ha tudsz)

9-10 éves kategóriában:

1. helyezett: KLEMENT Emese (Lackfi János: Lányok dala)

2. helyezett: CSAJBÓK Máté  (Nagy László: Dióverés)

3. helyezett: SZABÓ Rózsa (Ingrid Sjöstand: Anyuban azt nem bírom)

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: SZABÓ Orsolya

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: GYURICZA Ágnes, SZÉCSI Enikő, GERA Márton

Katolikus Tábori Püspök különdíja: BOKSAY Katalin

Katolikus Tábori Püspökség különdíja:  GROSICS András, GARAI Renáta 

A zsűri tagjai: Vargha Tamás HM parlamenti államtitkár, Bíró László tábori püspök, Bozó Tibor dandártábornok, HM HVK Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnök, Kovács Tamás HM Humánpolitikai Főosztály főosztályvezető, Felkai Anna HM Közigazgatási Államtitkárság főtanácsadó, Szabó József ezredes HM HVK Személyzeti Csoportfőnökség Toborzó és humánszolgálati Osztály, osztályvezető.

 

2011

Első forduló: Örkény István Válogatott Egyperces novelláiból felolvasva előadni: Egy tragikus eset; Nincs semmi újság; Eksztázis; Jellempróba; Rossz álom; Mindig van remény; A megváltó; Az utolsó meggymag.

Második forduló válaszható versei: Tóth Bálint: Magyar litánia; Mécs László: Vád- és védőbeszéd; Babits Mihály: Balázsolás; Jónás könyve; Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd; Radnóti Miklós: Hetedik ecloga; Illyés Gyula: Egy mondat a zsarnokságról; Faludy György: Október 6.; Arany János: A walesi bárdok; Vajda János: Őszi tájék;  József Attila: Eszmélet; Reményik Sándor: Eredj, ha tudsz; Sík Sándor: Jeromos a barlangban; Az andocsi Máriához.

Résztvevők: Baczkó Katinka, Fábián Gergő Ábel, Gera Márton, Grosics András, Magyar Melinda, Oláh Enikő, Herczeg Zsolt

I. helyezett: MAGYAR Melinda (Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd)

II. helyezett: HERCZEG Zsolt

III. helyezett: GROSICS András (Vajda János: őszi tájék)

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: FÁBIÁN Gergő Ábel

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: OLÁH Enikő

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: GERA Márton

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem különdíja: BACZKÓ Katinka

A zsűri tagjai: dr. Simicskó István HM parlamenti államtitkár, Bíró László tábori püspök, Bozó Tibor dandártábornok, HM HVK Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnök, prof. dr. Padányi József mérnök ezredes HM Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem mb. rektor, Szalay Tamás nyá. ezredes, HM Parlamenti Államtitkári Titkárság TLSZ szakreferens.

 

2010

Választható versek:  Arany János: Él-e még az Isten?  Illyés Gyula: Haza, a magasban  József Attila: Íme, hát megleltem hazámat; Magyarok ; A csodaszarvas  Juhász Gyula: Trianon Márai Sándor: Mennyből az angyal  Radnóti Miklós: Nem tudhatom...  Reményik Sándor: Eredj, ha tudsz!; Erdély magyarjaihoz Szedenits Jenő: Magyar Mi Atyánk Wass Albert: Üzenet haza.

Jelentkezettek: Szabó Orsolya,  Baczkó Katinka, Nagy Dániel, Szabó Péter, Dóra Donát, Tóth-Kovács Edit, Lucz Lolita Stella, Békés Alexandra, Rumán András Olivér, Rumán Dávid, Herczeg Zsolt, Körmös Regina, Komoróczy Kitti, Kurta Gábor Levente, Kolossváry Bernadett , Pásztler Kitti, Darabos Zsófia, Magyar Melinda

I. helyezett: HERCZEG Zsolt (Wass Albert: Üzenet haza)

II. helyezett: BÉKÉS Alexandra (Márai Sándor: Mennyből az angyal)

III. helyezett: KÖRMÖS Regina (Wass Albert: Üzenet haza)

Zsűri különdíja: Magyar Melinda

HM Parlamenti Államtitkár külündíja: Szabó Orsolya

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: Rumán András Olivér

A zsűri tagjai: dr. Simicskó István HM parlamenti államtitkár, államtitkár, Bíró László tábori püspök, Juhász István vezérőrnagy, HM Honvéd Vezérkar törzsigazgató, Bozó Tibor ezredes, HM Honvéd Vezérkar Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnök, Zóka József ezredes, HM Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökség Vezetés- és Programtámogató Igazgatóság, igazgató.

 

2009

Kötelező vers: Radnóti Miklós: Nem tudhatom...

Második forduló: egy választott költemény a hazáról és a hazaszeretetről

I. helyezett: MAGYAR Melinda (Petőfi Sándor: Magyar vagyok)

II. helyezett: FORGÓ Barbara (Komjáthy Jenő: Magyar)

III. helyezett: HERCZEG Zsolt (Radnóti Miklós: Hetedik Ecloga)

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: DARABOS Zsófia

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: PÁSZTLER Kitti

A zsűri tagjai: dr. Vadai Ágnes HM politikai államtitkár, Juhász István vezérőrnagy, HM Hadműveleti és Kiképzési Főosztály főosztályvezető, Siposné dr. Kecskeméti Klára ezredes, Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem oktatási-rektorhelyettes, Vámos Anna Eleonóra HM Kommunikációs és Toborzó Főosztály, főosztályvezető-helyettes, dr. Jároscsák Miklós HM Védelmi Hivatal főigazgató-helyettes.

 

2008

Egy szabadon választott vers a katonákról

Jelentkezettek: Bognár Mónika, Darabos Leonetta, Garai Renáta, Szécsi Veronika, Nagy Nándor, Darabos Zsófia, Darabos Szabolcs, Bozsákovics Réka, Tesch Ferenc, Gera Márton, Pásztler Kitti, Márton Boglárka, Iványi Tímea, Márton Bence, Komoróczy Kitty, Kutasi Mónika, Őri Ádám, Khaut Tímea, Kovács Ádám

I. helyezett: BOGNÁR Mónika

A zsűri tagjai: dr. Füredi Károly HM Védelmi Tervezési és Infrastrukturális szakállamtitkár, Mikita János mérnök altábornagy HM Honvéd Vezérkar Főnök-helyettes, Kósáné dr. Szilágyi Zsuzsanna orvos ezredes, MH dr. Radó György Honvéd Egészségügyi Központ, Preventív Igazgatóság, igazgató, Havril Andrásné HM Védelmi Hivatal főtanácsadó, dr. Nagy Kálmán ezredes Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem nagykancellár.

 

Típus: 
Szervezeti adatok
Tartalom dátuma: 
kedd, 2015, június 30