Versmondó versenyeink eredményei

 

VERSMONDÓ VERSENYEINK EREDMÉNYEI

 

2008 óta minden év december elejére szavalóversenyt hirdetünk a Honvédelmi Minisztériumban és Magyar Honvédségben szolgálatot teljesítők 11-15 éves korú gyermekeinek.

Az első helyezett meghívást kap a honvédségnél szolgálatot teljesítő szülővel együtt a következő évi Nemzetközi Katonai Zarándoklatra a franciaországi Lourdes-ba.

A második és harmadik helyezett térítésmentes részvételt nyer a következő évi Környezet- és természetvédelmi Gyermektáborba.

 

EDDIGI VERSENYEINK

 


2018.

XI. verseny


 

Résztvevők: Balázs Eszter Dóra, Balogh Rebeka Jázmin, Bocsi Noel, Csarni Mirjam Zoé, Deák Anna Flóra, Demjén Laura, Gubicza Milán, György Johanna, Horváth László Levente, Mudra Milán, Németh Lilla, Sipos Áron András, Sipos Márton Gergely, Vass Viola.

Első forduló kötelező vers: Reményik Sándor: Glória

Második forduló válaszható versei: Ady Endre: Nótázó, vén bakák, Krónikás-ének 1918-ból, Intés az őrzőkhöz, Ember az embertelenségben, Imádság háború után Babits Mihály: Miatyánk, Alkalmi vers, Húsvét előtt, Zsoltár gyermekhangra Dutka Ákos: Krisztus halott Gyóni Géza: Csak egy éjszakára, Isten kegyelméből, Amit szerettem volna József Attila: Bús magyar éneke Juhász Gyula: Karácsonyi köszöntés, Honvédemlék Móra Ferenc: Az lesz csak a nap, Mikor elmentek Szép Ernő: Imádság Somlyó Zoltán: A Doberdói Mária Zilahy Lajos: Requiem

 

I. helyezett: 

GUBICZA MILÁN (választott vers: Zilahy L.: Requiem)

II. helyezett: 

MUDRA MILÁN (választott vers: Gyóni G.: Csak egy éjszakára)

III. helyezett: 

DEMJÉN LAURA (választott vers: Móra F.: Az lesz csak nap)

HM Parlamenti Államtitkár különdíja:

BOCSI NOEL (választott vers: Ady Endre: Imádság háború után)

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja:

DEÁK ANNA FLÓRA (választott vers: Gyóni G.: Csak egy éjszakára)

Katolikus Tábori Püspökség különdíja:

VASS VIOLA (választott vers: Somlyó Z.: A doberdói Mária)

 

A zsűri tagjai: Dr. Vezekényi Csaba HM védelempolitikai helyettes államtitkár, a zsűri elnöke, Kovács Gábor Dénes színészpedagógus, színház- és drámaelmélet tanár, Bozó Tibor dandártábornok, MH AA parancsnok, Takács Tamás ezredes, lelkészi kar vezető.

 


2017.

X. verseny


 

Résztvevők: Benkő Dániel Balázs, Bocsi Noel, Demjén Laura, Földváry Katalin, Futó Zsófia, György Johanna, Hajnal Frida, Kiss Bence, Klement Emese, Kocsis Lili Jusztina, Kovács Abigél Annamária, Kovács Alexa Viktória, Méri dávis Márk, Mohos Dávid, Murinkó Kevin György, Németh Lilla, Sebestyén Csele Bendegúz, Seilinger Fanni, Seres Csenge, Süle Eliza, Udvari Nina, Vass Viola.

Első forduló kötelező verse Arany János egyik költeménye az alábbiak közül:  Tetemre hívás, V. László, Elégia, Él-e még az Isten

Második forduló válaszható dalszövegek: Bereményi Géza: Nagy utazás Bódi László: Csak az emlék marad, Adj erőt és adj időt, Ha itt lennél velem, Ég és föld között  Bródy János: Ha én rózsa volnék, A Kárpáthyék lánya, Szállj fel szabad madár  Cserháti István-Csiga Sándor: A zöld, a bíbor és a fekete Demjén Ferenc: Jöjj vissza vándor, Várj míg felkel majd a nap  Horváth Attila: Ahol a lusta folyó, Vigyázz magadra fiam, Maradj velem  Horváth Attila - S.Nagy István: Ha volna két életem Koltay Gábor: Hol vannak a vitézek  Koltay Gergely: Kell még egy szó Kovács Ákos: Minden egyszerű dalban, A katona imája, Hello, Keresem az utam, Nagyvárosi angyal, Megváltó Krulik Zoltán: Katona sirató  Lukács László: Múlik Nyerges Attila: Nélküled, Harminc, A dolog  Spielmann Erika: Vándor Varga Mihály: Európa 

 

I. helyezett:

HAJNAL Frida (Arany J.: Él-e még az Isten? Bereményi G.: Nagy utazás)

II. helyezett:

KLEMENT Emese  (Arany J.: V. László; Kovács Á.: A katona imája)  

III. helyezett:

VASS Viola  (Arany J.: Tetemre hívás; Kovács Á.: A katona imája)

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: 

UDVARI Nina (Arany J.: Él-e még az Isten; Bereményi G.: Nagy utazás)

Honvéd Vezérkar főnök különdíja: 

FÖLDVÁRY Katalin  (Arany J.: Tetemre hívás; Nyerges A.: Nélküled)

MH Budapest Helyőrség Dandár parancsnok különdíjai: 

NÉMETH Lilla  (Arany J.: Tetemre hívás; Koltay G.: Kell még egy szó) 

DEMJÉN Laura, BOCSI Noel (Arany J.: Él-e még az Isten; Nyerges A.: Nélküled)

SERES Csenge (Arany J.: Elégia; Cserháti I. – Csiga S.: A zöld, a bíbor és a fekete)

Katolikus Tábori Püspökség különdíja:

FUTÓ Zsófia  (Arany J.: Elégia; Nyerges A.: Nélküled)

 

A zsűri tagjai: Vargha Tamás HM parlamenti államtitkár, a zsűri elnöke, Kovács Gábor Dénes színészpedagógus, színház- és drámaelmélet tanár, Bozó Tibor dandártábornok, MH AA parancsnok, Bíró László katolikus tábori püspök.

 


2016.

IX. verseny


 

Első forduló kötelező verse: Sumonyi Papp Zoltán: A szeretet himnusza

Második forduló válaszható versei: Tollas Tibor: Túlélők Márai Sándor: Mennyből az angyal Tóth Bálint: Magyar litánia, Vigyázzatok az éjszakára Gérecz Attila: Karácsonyi ének a börtönben Illyés Gyula: Egy mondat a zsarnokságról Kozma László: 1956. November 7. Jókai Anna: Krónikásének – részlet Devecseri Gábor: Láttam hamuszín arcotok Szabó Lőrinc: Meglepetések – részlet Tánczos Katalin: Az én Miatyánkom Túrmezei Erzsébet: Légy Krisztushordozó! Szentgyörgyi Albert: Psalmus Humanus – részlet Csukás István: Istenke, vedd térdedre édesanyámat Nemes Nagy Ágnes: Kiáltva

 

I. helyezett:

JELEN Bálint Balázs (választott vers: Devecseri G.: Láttam hamuszín arcotok)

II. helyezett:

KISS Gergő (választott vers: Gérecz A.: Karácsonyi ének a börtönben)

III. helyezett:

MITSCH Bálint Márk (választott vers: Devecseri G.: Láttam hamuszín arcotok)

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: 

KISS Gergő

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: 

MITSCH Bálint Márk

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: 

BAUKÓ Attila

 

A zsűri tagjai: Vargha Tamás HM parlamenti államtitkár, Bíró László katolikus tábori püspök, Bozó Tibor dandártábornok, MH AA parancsnok, Kovács Gábor Dénes magyar-esztétika szakos tanár, színészpedagógus, Takács Tamás alezredes, kiemelt vezető tábori lelkész.

 


2015. 

VIII. verseny


 

Első forduló kötelező verse: Mécs László: Fényt hagyni magunk után!

Második forduló válaszható versei: Reményik Sándor: Kegyelem, Egy lélek állt, Akarom, Zászlószentelés, És a szívem is elhagyott engem, Toll és ecset Hivatás közben, Mikor ünnepet ül Mécs László: A gyermek játszani akart, A királyfi három bánata, A mesterek utcájában, Vád- és védőbeszéd, Verni kezdem az aranyhidat, A csend völgyében, Szentségtartó

 

I. helyezett: 

GARAI Gábor (választott vers: Reményik S.: És a szívem is elhagyott engem)

II. helyezett:

KISS Gergő (választott vers: Reményik S.: Kegyelem)

III. helyezett:

MITSCH Bálint Márk (választott vers: Reményik S.: Egy lélek állt)

Honvédelmi Miniszter különdíja: 

JELEN Bálint Balázs (választott vers: Reményik S.: Akarom)

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: 

KLEMENT Emese (választott vers: Reményik S.: Akarom)

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: 

FORGÁCS Viktória Lilla (választott vers: Mécs L.: A királyfi három bánata)

 

A zsűri tagjai: Kun Szabó István vezérőrnagy, HM Társadalmi Kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, Bozó Tibor dandártábornok, az MH Altiszti Akadéma parancsnoka, Bíró László tábori püspök, Kovács Gábor Dénes magyar-esztétika szakos tanár, a GNM Színitanoda szakmai vezetője, Körtvélyessy Zsolt Jászai Mari-díjas, érdemes művész, színművész, Takács Tamás alezredes, HM KTP kiemelt vezető tábori lelkész.

 


 2014.

VII. verseny


 

Résztvevők: Bodó Benedek, Baukó Attila, Garai Gábor, Jelen Bálint Balázs, Mitsch Bálint Márk, Grosics András, Szabó Orsolya, Polgár Kincső.

Első forduló kötelező verse: Szent Pál apostol szeretet himnusza

Második forduló válaszható versei: Ady Endre: Imádság háború után, Mag hó alatt, Krónikás ének 1918-ból, Ember az embertelenségben, Emlékezés egy nyár éjszakára, Nótázó vén bakák Albert Ferenc: Üzenet a honvédőknek, Doberdó, Doberdói ballada Babits Mihály: Fiatal katona, Miatyánk, Zsoltár gyermekhangra Gyóni Géza: Csak egy éjszakára Gyurkovics Tibor: Nemzet  Juhász Gyula: Csodálatos napok, Honvédemlék, Menetszázad, Karácsonyi köszöntés, Az ismeretlen katona Kosztolányi Dezső: Öcsém Mécs László: A hős Móra Ferenc: Az lesz csak a nap, Mikor elmentek Peterdi Andor: A magyar faluk Reményik Sándor: Egy tollvonás, A katonák Sík Sándor: Jó nekem, Uram Somogyváry Gyula: Anyám, Ha odaér, A Doberdói Mária, Az utolsó halott Tóth Árpád: Elégia egy elesett fiú emlékére, Elégia egy rekettyebokorhoz, Katonasír Vihar Béla: Látomás Przemyslben, Egy katona megy a hóban

 

I. helyezett:

SZABÓ Orsolya

II. helyezett:

JELEN Bálint Balázs

III. helyezett:

BAUKÓ Attila

HM Társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár különdíja: 

POLGÁR Kincső

Katonai Ordinárius különdíja: 

GARAI Gábor

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: 

MITSCH Bálint

 

A zsűri tagjai: Kun Szabó István vezérőrnagy, HM Társadalmi Kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, Bíró László tábori püspök, Kovács Gábor Dénes magyar-esztétika szakos tanár GNM Színitanoda szakmai vezetője, Körtvélyessy Zsolt színművész, Takács Tamás alezredes, HM KTP kiemelt vezető tábori lelkész.

 


2013.

VI. verseny


 

Résztvevők: Bárány Péter András, Garai Gábor Imre, Grosics András, Jelen Bálint Balázs, Klement Emese, Mitsch Bálint Márk, Oláh Enikő, Polgár Kincső, Sebestyén Flóra, Szabó Orsolya, Tóth Rea Rebeka.

Első forduló választható versei: Weöres Sándor: Tündér, Buba éneke, Csiribiri, Déli felhők, Galagonya, Majomország, Sehallselát Dömötör, Suttog a fenyves, Száncsengő

Második forduló választható versei: Dsida Jenő: Tekintet nélkül, Édesanyám keze, Hálaadás Füst Milán: Mojzes búcsúja Illyés Gyula: Ady estéje Jékely Zoltán: Az én országom Karinthy Frigyes: Előszó Kosztolányi Dezső: Akarsz-e játszani Kölcsey Ferenc: A nyúgalomhoz, Rákóczi hajh Páskándi Géza: Zenélő ábécé Rónay Görgy: Nyári zenekar, Betlehem, Fiamhoz Sík Sándor: Ember, Megértettem, hogy kenyérnek születtem, Embertelenül ember, Gonosz emberek, Győzöd-e még? Kérdések felelet nélkül Weöres Sándor: Öregek, Hazatérés, Vonj sugaradba, Nem szándékom

 

I. helyezett: 

BÁRÁNY Péter András (Weöres S.: Majomország; Öregek)

II. helyezett: 

OLÁH Enikő (Weöres S.: Sehallselát Dömötör; Hazatérés)

III. helyezett: 

SZABÓ Orsolya (Weöres S.: Buba éneke Dsida Jenő: Édesanyám keze) 

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: 

JELEN Bálint Balázs

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: 

KLEMENT Emese

Katonai Ordinárius különdíja: 

MITSCH Bálint Balázs

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: 

GROSICS András

 

A zsűri tagjai: Vargha Tamás HM parlamenti államtitkár, Bíró László tábori püspök, Bozó Tibor dandártábornok, HM HVK Kiképzési Csoportfőnökség csoportfőnök, Kovács Gábor Dénes magyar-esztétika szakos tanár, GNM Színitanoda szakmai vezetője, Takács Tamás alezredes, HM KTP kiemelt vezető tábori lelkész.

 


2012.

V. verseny 


 

Résztvevők: Gera Márton, Szabó Veronika, Garai Renáta, Lórincz Botond, Gyuricza Ágnes, Oláh Enikő, Sikari-Kovács Laura, Horváth Péter, Szabó Orsolya, Kátai Beatrix,  Boksay Kata, Kohut Zsóka Tekla, Haid Anna,  Tőth Luca, Grosics András,  Tóth Rea Rebeka , Szabó Rózsa, Csajbók Máté, Klement Emese,  Murinkó Kevin György,  Szécsi Enikő.

Első forduló választható versei:  József Attila: Thomas Mann üdvözlése, Hazám Kölcsey Ferenc: Himnusz Mécs László: Vád- és védőbeszéd   Pilinszky János: Apokrif

Második forduló: a szavaló kedvenc verse

 

11-16 éves kategóriában:

1. helyezett: 

KÁTAI Beatrix (Sík S.: Hiszek)

2. helyezett: 

LŐRINCZ Botond (Arany J.: Letészem a lantot)

3. helyezett: 

OLÁH Enikő (Reményik S: Eredj, ha tudsz)

 

9-10 éves kategóriában:

I. helyezett: 

KLEMENT Emese (Lackfi J.: Lányok dala)

II. helyezett: 

CSAJBÓK Máté (Nagy L.: Dióverés)

III. helyezett: 

SZABÓ Rózsa (I. Sjöstand: Anyuban azt nem bírom)

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: 

SZABÓ Orsolya

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: 

GYURICZA Ágnes, SZÉCSI Enikő, GERA Márton

Katolikus Tábori Püspök különdíja: 

BOKSAY Katalin

Katolikus Tábori Püspökség különdíja:  

GROSICS András, GARAI Renáta 

 

A zsűri tagjai: Vargha Tamás HM parlamenti államtitkár, Bíró László tábori püspök, Bozó Tibor dandártábornok, HM HVK Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnök, Kovács Tamás HM Humánpolitikai Főosztály főosztályvezető, Felkai Anna HM Közigazgatási Államtitkárság főtanácsadó, Szabó József ezredes HM HVK Személyzeti Csoportfőnökség Toborzó és humánszolgálati Osztály, osztályvezető.

 


2011.

IV. verseny 


 

Résztvevők: Baczkó Katinka, Fábián Gergő Ábel, Gera Márton, Grosics András, Magyar Melinda, Oláh Enikő, Herczeg Zsolt.

Első forduló: Örkény István Válogatott Egyperces novelláiból felolvasva előadni: Egy tragikus eset, Nincs semmi újság, Eksztázis, Jellempróba, Rossz álom, Mindig van remény, A megváltó, Az utolsó meggymag

Második forduló válaszható versei: Tóth Bálint: Magyar litánia Mécs László: Vád- és védőbeszéd Babits Mihály: Balázsolás, Jónás könyve Kosztolányi Dezső: Halotti beszéd Radnóti Miklós: Hetedik ecloga Illyés Gyula: Egy mondat a zsarnokságról Faludy György: Október 6. Arany János: A walesi bárdok Vajda János: Őszi tájék József Attila: Eszmélet Reményik Sándor: Eredj, ha tudsz Sík Sándor: Jeromos a barlangban, Az andocsi Máriához

 

I. helyezett: 

MAGYAR Melinda (Kosztolányi D.: Halotti beszéd)

II. helyezett: 

HERCZEG Zsolt

III. helyezett: 

GROSICS András (Vajda J.: Őszi tájék)

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: 

FÁBIÁN Gergő Ábel

Honvéd Vezérkar Főnök különdíja: 

OLÁH Enikő

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: 

GERA Márton

Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem különdíja: 

BACZKÓ Katinka

 

A zsűri tagjai: Dr. Simicskó István HM parlamenti államtitkár, Bíró László tábori püspök, Bozó Tibor dandártábornok, HM HVK Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnök, prof. dr. Padányi József mérnök ezredes HM Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem mb. rektor, Szalay Tamás nyá. ezredes, HM Parlamenti Államtitkári Titkárság TLSZ szakreferens.

 


2010.

III. verseny


 

Résztvevők: Szabó Orsolya, Baczkó Katinka, Nagy Dániel, Szabó Péter, Dóra Donát, Tóth-Kovács Edit, Lucz Lolita Stella, Békés Alexandra, Rumán András Olivér, Rumán Dávid, Herczeg Zsolt, Körmös Regina, Komoróczy Kitti, Kurta Gábor Levente, Kolossváry Bernadett, Pásztler Kitti, Darabos Zsófia, Magyar Melinda.

Választható versek:  Arany János: Él-e még az Isten? Illyés Gyula: Haza, a magasban József Attila: Íme, hát megleltem hazámat, Magyarok, A csodaszarvas Juhász Gyula: Trianon Márai Sándor: Mennyből az angyal Radnóti Miklós: Nem tudhatom Reményik Sándor: Eredj, ha tudsz!, Erdély magyarjaihoz Szedenits Jenő: Magyar Mi Atyánk Wass Albert: Üzenet haza

 

I. helyezett: 

HERCZEG Zsolt (Wass A.: Üzenet haza)

II. helyezett: 

BÉKÉS Alexandra (Márai S.: Mennyből az angyal)

III. helyezett: 

KÖRMÖS Regina (Wass A.: Üzenet haza)

Zsűri különdíja: 

MAGYAR Melinda

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: 

SZABÓ Orsolya

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: 

RUMÁN András Olivér

 

A zsűri tagjai: Dr. Simicskó István HM parlamenti államtitkár, Bíró László tábori püspök, Juhász István vezérőrnagy, HM Honvéd Vezérkar törzsigazgató, Bozó Tibor ezredes, HM Honvéd Vezérkar Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnök, Zóka József ezredes, HM Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökség Vezetés- és Programtámogató Igazgatóság, igazgató.

 


2009.

II. verseny


 

Első forduló kötelező vers: Radnóti Miklós: Nem tudhatom...

Második forduló: egy választott költemény a hazáról és a hazaszeretetről

 

I. helyezett: 

MAGYAR Melinda (Petőfi S.: Magyar vagyok)

II. helyezett: 

FORGÓ Barbara (Komjáthy J.: Magyar)

III. helyezett: 

HERCZEG Zsolt (Radnóti M.: Hetedik Ecloga)

HM Parlamenti Államtitkár különdíja: 

DARABOS Zsófia

Katolikus Tábori Püspökség különdíja: 

PÁSZTLER Kitti

 

A zsűri tagjai: Dr. Vadai Ágnes HM politikai államtitkár, Juhász István vezérőrnagy, HM Hadműveleti és Kiképzési Főosztály főosztályvezető, Siposné dr. Kecskeméti Klára ezredes, Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, oktatási-rektorhelyettes, Vámos Anna Eleonóra HM Kommunikációs és Toborzó Főosztály, főosztályvezető-helyettes, dr. Jároscsák Miklós HM Védelmi Hivatal, főigazgató-helyettes.

 


2008.

I. verseny


 

Egy szabadon választott vers a katonákról

Résztvevők: Bognár Mónika, Darabos Leonetta, Garai Renáta, Szécsi Veronika, Nagy Nándor, Darabos Zsófia, Darabos Szabolcs, Bozsákovics Réka, Tesch Ferenc, Gera Márton, Pásztler Kitti, Márton Boglárka, Iványi Tímea, Márton Bence, Komoróczy Kitty, Kutasi Mónika, Őri Ádám, Khaut Tímea, Kovács Ádám.

 

I. helyezett: 

BOGNÁR MÓNIKA

 

A zsűri tagjai: Dr. Füredi Károly HM Védelmi tervezési és infrastrukturális szakállamtitkár, Mikita János mérnök altábornagy, HM Honvéd Vezérkar Főnök-helyettes, Kósáné dr. Szilágyi Zsuzsanna orvos ezredes, MH dr. Radó György Honvéd Egészségügyi Központ, Preventív Igazgatóság, igazgató, Havril Andrásné HM Védelmi Hivatal, főtanácsadó, dr. Nagy Kálmán ezredes Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem, nagykancellár.

 

Típus: 
Szervezeti adatok
Tartalom dátuma: 
kedd, 2015, június 30