Takács Tamás ezredes

 

TAKÁCS TAMÁS 

ezredes, lelkészi kar vezető

 

SZOLGÁLATTELJESÍTÉS HELYE: MH Összhaderőnemi Parancsnokság

Postacíme: 8001 Székesfehérvár, Pf.: 151.

Telefon: (22) 542-811

HM telefon: (34) 43-45

Mobiltelefon: (30) 815-00-81

HM telefax: (02-34) 44-67

E-mail: takacs.tamas2@hm.gov.hu;  wilcoserious@gmail.com

 

SZEMÉLYES ADATOK:

Születési helye és ideje: Miskolc, 1966. április 08.

Középiskolai tanulmányok: Pannonhalmi Bencés Gimnázium (1980-1984)

Teológiai tanulmányok: 1986-1988. Hittudományi Főiskola (Eger); 1988-1991. Pázmány Péter Hittudományi Egyetem (Budapest)

Más tanulmányok: 2000. KVNR tanfolyam (Szentendre); 2002. Katonai ejtőernyős kiképzés (Szolnok); 2005. Military English Course (York); 2008. Counter IED Trainer Course (Pol-e Khomri); 2012. 2014. 2016. CLS tanfolyam (Budapest-EFTI).

Pappá szentelés helye és ideje: Eger, 1991. június 15.

Lelkipásztori szolgálata: 1991. Az Egri Főegyházmegye szolgálatában: 1991-1992. Kisköre (káplán), 1992-1993. Pásztó (káplán), 1993. Eger (káplán), 1993-1994. Jászárokszállás (káplán), 1994-1995. Tiszaújváros (káplán), 1995-1999. Mezőkövesd (káplán), 1999-2000. Hídvégardó (plébános). 2000.  Átengedve a Katolikus Tábori Püspökség szolgálatára. 2013.  inkardinálva a Katonai Ordinariátusba.

 

KATONALELKÉSZI ADATOK:

Szolgálati idejének kezdete: 2000.szeptember 15.

Előmenetel: 2000. szeptember 15. Őrnagy; 2008. december 01. Alezredes; 2018. október 23. Ezredes.

Beosztás: 1984-1986. Sorkatonai szolgálat (Lenti); 2000.09.15.-2001.12.31. Főiskolai Tábori lelkész (Szolnok); 2002.01.01.-2005.03.31. Kiemelt tábori lelkész (Szolnok); 2005.04.01.-2008.11.30. Tábori lelkész (Szolnok); 2008.12.01.-2009.04.30. Kiemelt tábori lelkész (Szolnok); 2009.05.01.-től Kiemelt vezető tábori lelkész (Székesfehérvár). 2018. Lelkészi kar vezető.

Külföldi szolgálat:  2006.09.-2007.03. PRT; 2008.09.-2009.03. PRT; 2012.09.-2013.04. KNR ŐBK; 2017.09.-2018.03.  IKBK 

Idegennyelv-ismeret: Angol középfok "C";  Angol STANAG 2.3.2.3

Elismerések: 2002. Szolgálati Érdemjel ezüst fokozat; 2002. dicséret (HM politikai államtitkár); 2004. Árvízvédelemért Szolgálati Jel; 2005. dicséret (HM politikai államtitkár); 2007. Békefenntartásért Szolgálati Jel (PRT); 2007. NATO Medal; 2007. Katonák Példaképe Díj; 2007. Szolgálati Érdemjel arany fokozat; 2008. dicséret (HM államtitkár); 2009. Békefenntartásért Szolgálati Jel (PRT); 2009. NATO Medal; 2009. Tiszti Szolgálati Jel III. fokozat; 2013. Békefenntartásért Szolgálati Jel (KNR ŐBK); 2013. NATO Medal; 2014. HM Emléklap; 2016. Magyar Ezüst Érdemkereszt  (katonai tagozat);  2017. Migrációs Válsághelyzet Kezelésért Szolgálati Jel.

 

Takács Tamással beszélget Afganisztánban Varga Krisztián az Inter arma caritas 23. adásában: http://www.honvedelem.hu/cikk/37603

Takács Tamással beszélget Marosi Antal az Inter arma caritas 116. adásában: http://www.honvedelem.hu/cikk/51838

Takács Tamással beszélget Marosi Antal az Inter arma caritas 132. adásában: http://www.honvedelem.hu/cikk/53713